Wednesday Jul 06, 2022

Jak dobrać biżuterię ślubną?

Biżuteria ślubna to idealne dopełnienie stylizacji młodych. Podczas jej wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest ilość. Przyszli małżonkowie w szale przygotowań do wesela często zapominają o tym szczególe, nie mniej jest on ogromnie istotny. Nagromadzenie ozdób może spowodować, iż prezencja pary w tak szczególnym dniu stanie się kiczowata. Udając się do sklepu jubilerskiego należy mieć na uwadze wspomniany już umiar. Ponadto świetnym pomysłem jest dopasowanie biżuterii ślubnej obu młodych do pierścionka zaręczynowego i obrączek. Nada to efekt harmonii. Najczęściej wybieranym kruszcem, który zabłyśnie na ślubnym kobiercu jest białe złoto. Jego delikatność idealnie wkomponuje się w subtelny charakter tego dnia.
Czy biżuteria ślubna może zawierać kamienie szlachetne?

Chociaż to pytanie na pozór wydaje się dość abstrakcyjne, przyszli małżonkowie często głowią się nad tą kwestią. Kamienie szlachetne bywają dość mocnym akcentem w jubilerstwie, nie powinny jednak odstraszać Pary Młodej. Subtelny akcent w postaci klejnotu doskonale sprawdzi się w połączeniu ze stylizacjami ślubnymi. Rubin, szafir, diament, czy szmaragd pięknie odbiją się na tle białej sukni, zachwycając gości swym blaskiem. Na ogół biżuteria w tym dniu nie powinna przyćmiewać subtelnej prezencji młodych, jednak warto zerwać z tą regułą na poczet swoich preferencji. W końcu dzień ślubu to wasz dzień i to wy powinniście czuć się wspaniale. 

Gdzie kupić biżuterię ślubną?

Ozdoby, które będą towarzyszyły nam w ceremonii to spory wydatek. Powinny być wykonane z materiałów świetnej jakości, ponieważ będą stanowić świetną pamiątkę na lata. W wielu rodzinach biżuteria przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Aby utrzymać tę wspaniałą tradycję, dokonajcie zakupów u sprawdzonego jubilera. Wiarygodność wyrobów jubilerskich poświadczają różne certyfikaty, warto zwrócić na nie uwagę. Rekomendacji mogą udzielić wam także znajomi, którzy niedawno brali ślub bądź członkowie rodziny. Istnieją także liczne fora, gdzie użytkownicy udzielają rad dotyczących przygotowań ślubnych. 

MarceliKwiatkowski

Back to Top