Sunday Oct 02, 2022

Nowoczesne wzory pierścionków zaręczynowych

Pierścionek zaręczynowy to ten element biżuterii, który powinien idealnie wpasowywać się w nasze poczucie estetyki. Musi zawierać wymarzony kruszec i ulubiony kamień szlachetny. Obecnie w modzie są ozdoby bogato zdobione, których blask mógłby konkurować nawet z najjaśniejszymi gwiazdami. Wszechobecne, nowoczesne modele podbijają serca kobiet na całym świecie, zasłaniając swym pięknem klasyczne pierścionki typu Solitaire, czy Pave. Stylem, który staje się coraz bardziej popularny jest Halo. Łatwo go rozpoznać, przez dużych rozmiarów kamień szlachetny, znajdujący się w centralnej części pierścionka. Zazwyczaj ma on kształt koła lub kwadratu i jest otoczony przez drobne klejnoty, które często zdobią także obrączkę. Drugim, zasługującym na uwagę wzorem jest pierścionek trzykamieniowy. Pozwala on na stworzenie niezwykłej kompozycji, w której skład wejdą aż trzy, wymarzone kamienie.

Złoto – najpopularniejszy kruszec

Chociaż klasyczne modele pierścionków zaręczynowych często są zastępowane przez swoich nowoczesnych odpowiedników, złoto wciąż króluje w jubilerstwie. Jego największą zaletą jest doskonała trwałość, a także rozpiętość cenowa. Kolejne próby metalu różnią się wartością, co sprawia, że koszt złotego pierścionka zaczyna się już od 500 zł. Ponadto, dużym plusem tego materiału jest jego wielobarwność. Do najpopularniejszych barw należą: klasyczna żółta, różowa, biała i czarna. Każdy z tych kolorów jest interesujący, pozwoli nam na uzyskanie wymarzonego efektu. Innymi często wybieranymi kruszcami są tytan i platyna, jednak są one droższe. Srebro mimo atrakcyjnej ceny nie będzie dobrym wyborem, ponieważ z czasem straci swój znakomity wygląd przez nieunikniony proces utleniania. 

Ile powinniśmy przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy?

Cena pierścionka zaręczynowego zależy od wielu czynników. Im szlachetniejszy i trwalszy kruszec, tym będzie ona wyższa. Koszty wzrosną także przy licznych zdobieniach oraz rzadkich kamieniach szlachetnych. Wpływ na wartość pierścionka ma nawet renoma sklepu jubilerskiego. Chcąc zakupić prosty pierścionek zaręczynowy, wykonany ze złota przygotować się na koszt z przedziału 500-1500 zł. 

MarceliKwiatkowski

Back to Top